Aprašymas
Naudojimo instrukcijos
Dirvožemio rūgštingumą apibūdina jo pH (nuo 1 iki 14 skalė): pH 1-6 žymi rūgščią, pH 8-14 šarminę terpes, o pH 7 laikomas neutraliu.
NAUDOJIMAS
Dirvožemio rūgštingumui (pH) nustatyti pasemkite 10 – 20 g dirvožemio (iš kelių centimetrų gylio) ir suberkite į 100 – 200 ml talpos indą, pripilkite reikiamą kiekį vandens. Pvz.: jei į indą įpylėte 1 cm žemių, vandens užpilkite tiek, kad jo būtų 1 cm virš žemių. Tada indą sandariai uždarykite ir gerai suplakite arba išmaišykite. Po 5 min., mėginiui nusistovėjus, įmerkite vieną indikatorinio popieriaus juostelę į paviršiuje nusistovėjusį tirpalą. Ištraukite ir palyginkite juostelės spalvą su pridėta skale. Skalėje esanti spalva rodys jūsų dirvos PH.
Rezultatą vertinti reikia iškarto.
Dirvožemio paėmimo laikas neturi didesnės reikšmės, bet nerekomenduojama to daryti po gausesnio lietaus, ilgalaikės sausros metu, taip pat ką tik patręšus ar pakalkinus žemę.
Augalai, mėgstantys rūgštų dirvožemį (reikalingas dirvos pH):
- pH 3,5 – 4,5 – šilauogės, bruknės, spanguolės
- pH 4 – 4,5 – rododendrai, mėlynės, viksvuolės, viržiai, azalijos, erikos, hortenzijos, margeniai
- pH 4 – 6,5 – kalninės pušys, vakarinės tujos, karpotieji beržai, mahonijos, putinai, sidabrakrūmiai, kanadinės cūgos
- pH 4,5 – 5,5 – orchidėjos, mirtos, paparčiai, raktažolės, bromeliniai augalai, kamelijos, fuksijos, antūriai
- pH 5,5 – 6,5 – lelijos, kalatėjos, stevijos, pakalnutės, ciklamenai, pelargonijos, galeniai, smidrai, begonijos, fikusai
- pH 5,5 – 6,5 – bulvės
Dirvožemį rūgštinti ir rūgštingumą matuoti galite įsigiję DIRVOŽEMIO RŪGŠTINTOJAS pH4 su mini laboratorija, 500 g (šilauogėms, bruknėms,rododendrams, azalijoms ir kitiems, rūgščią dirvą mėgstantiems augalams).
Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.